Utrudnienia w ruchu

PKO Poznań Półmaraton to znakomita promocja zdrowego trybu życia, świetna promocja dla miasta, ale też i utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej. Oddajemy w Wasze ręce informator, dzięki któremu będziecie mogli ich w jak największym stopniu uniknąć.

śluzyInformujemy, że w dniu 15.04.2018 na trasie półmaratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 9:00 do 13:30, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 06:00.

Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych. Więcej szczegółów na stronie www.ztm.poznan.pl.

ulotkaNie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? ZADZWOŃ

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc od piątku do niedzieli (13-15 kwietnia) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

Godziny pracy koorydnatora:
13.04 (piątek) 17:00 – 20:00
14.04 (sobota) 10:00 – 20:00
15.04 (niedziela) 07:00 – 13:00

Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do dopingowania zawodników na trasie 11.PKO Poznań Półmaratonu.

Informacje o utrudnieniach znajdziecie również na stronach internetowych i aplikacjach WAZE oraz Yanosik.

logo: ztmlogo: wazelogo: yanosik