Trening
- Odnowa biologiczna
- Twoje ciało też potrzebuje złapać oddech! Odpowiednia ilość snu, rozciąganie, rollowanie, masaż sportowy, dieta, sauna… dbanie o te elementy znacząco wpłynie na Twoją dyspozycję podczas przygotowań oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji. Wypoczęte ciało pozwoli Ci trenować efektywniej a Ty będziesz czuł się lepiej.
- Plan treningowy
- Wyznaczyłeś sobie cel? Poprawienie życiówki? Złamanie 2h? Ukończenie półmaratonu? Narzędziem, które pomoże Ci urzeczywistnić Twój cel, jest plan treningowy. Systematyczne działanie przynosi wymierne skutki w każdej dziedzinie życia – nie inaczej jest w bieganiu. Możesz skorzystać z gotowych planów treningowych dostępnych w sieci. Kilka z nich przygotowanych przez doświadczonego biegacza i trenera – Piotra Tomczyka udostępniliśmy na podstronie Plany Treningowe.
- Rozgrzewka
- Wielu o niej zapomina lub lekceważy jej znaczenie, jednak odpowiednia rozgrzewka to najlepsze co możesz zrobić dla swojego ciała nie tylko przed startem, ale także przed każdym kolejnym treningiem. Na Poznań Półmaratonie zawsze dbamy o rozgrzewkę. Tuż przed samym startem 14 kwietnia pomożemy ci ją przeprowadzić w specjalnie wydzielonej strefie przy ul. Roosevelta. Pomoże Ci w tym nasza rozgrzewkowa ekspercka drużyna.
- Tempo
- Tempo twojego biegu podczas przygotowań powinno być zróżnicowane. Czasem warto na treningach biegać wolniej, aby w dniu startu móc pobiec szybciej. Wytrzymałość tempowa, podbiegi, zabawa biegowa, rytmy, długie wybieganie… to tylko niektóre formy treningów z których możesz skorzystać w swoich przygotowaniach. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem długodystansowym, nie eksperymentuj. Skorzystaj z doświadczenia innych. Nasza rada: poszukaj w swojej okolicy klubów/grup biegowych. Biegacze to niesamowita grupa społeczna, która nie tylko pozwoli Ci usystematyzować plan treningowy, ale również zwiększy Twoją motywację!
Ubranie
- Buty
- Twoje buty są kluczowym elementem wyposażenia podczas biegu. Wybierz obuwie dostosowane do twojego typu stopy i stylu biegania. Warto w tej kwestii skorzystać z oferty specjalistycznych sklepów, w którym doradcy klienta pomogą Ci dobrać produkt odpowiedni dla Ciebie i Twoich potrzeb. Kupiłeś nowe buty? Pamiętaj aby wykonać w nich kilka treningów, również tych dłuższych. Unikniesz w ten sposób dyskomfortu, otarć i niepotrzebnej frustracji podczas swojej walki na trasie. Zdecydowanie odradzamy przebiegnięcie dystansu półmaratońskiego w niesprawdzonym obuwiu.
- Czapka
- Ochroni Twoją głowę przed słońcem, deszczem i mrozem. Zwłaszcza zimą biegaj w czapce, pomoże Ci to utrzymać stabilną temperaturę ciała. Wybierz lekką, oddychającą czapkę, która nie zatrzymuje wilgoci, aby cieszyć się wygodą podczas każdego biegu.
- Czołówka
- Półmaraton startuje o 10.00, ale treningi przed startem mogą zdarzyć się o różnych porach. Lampka na czoło, staje się nieocenionym partnerem podczas biegania o zmierzchu lub nocą, zwłaszcza zimą. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, oświetlając drogę i sprawiając, że jesteś bardziej widoczny dla innych uczestników ruchu. Wybierz model z regulowanym kątem światła, aby dostosować oświetlenie do terenu.
- Koszulka
- Zarówno do treningów jak i startu rekomendujemy koszulki techniczne wykonane z lekkiego, szybkoschnącego „oddychającego” materiału. W odróżnieniu od klasycznych bawełnianych t-shirtów, posiadają one wysokie właściwości termoaktywne i bardzo dobrze odprowadzają nadmiar wilgoci. Oficjalna koszulka Poznań Półmaratonu została stworzona właśnie z myślą o komforcie biegaczy. Jeśli zdecydujesz się na taki wybór, zostanie Ci niepowtarzalna pamiątka po biegu, którą możesz wykorzystać na późniejszych treningach i imprezach. Zamówienie koszulki do swojego pakietu jest możliwe tylko do 13 marca 2024 r. na Twoim profilu biegacza. Pamiętaj, że podczas naszej imprezy nie wymagamy startu w oficjalnej koszulce. Ta decyzja zależy wyłącznie od Ciebie!
- Odblaski
- O Twoje bezpieczeństwo na trasie Półmaratonu zadbają służby, ale kiedy trenujesz biegając po zmroku, pamiętaj o odblaskach! Elementy odbijające światło zwiększają Twoje bezpieczeństwo i sprawią, że będziesz widoczny nawet w najgorzej oświetlonych miejscach. Pamiętaj, że odblaski to małe, ale ważne zabezpieczenie!
- Skarpetki
- Dobrej jakości skarpetki mają wielkie znaczenie dla wygody i zdrowia Twoich stóp. Podobnie jak w przypadku koszulki unikaj bawełnianych materiałów, które zatrzymują wilgoć. Zamiast tego wybierz skarpetki wykonane z technicznych materiałów, które odprowadzają pot i zapobiegają otarciom. Starannie dobrane skarpetki mogą znacząco zwiększyć komfort podczas długotrwałego biegania co niewątpliwie przełożyły się na Twój końcowy wynik.
Zdrowie
- Badania
- Przed rozpoczęciem przygotowań, jak i wzięciem udziału w Półmaratonie warto skonsultować się z lekarzem. Wykonanie badań krwi, moczu oraz EKG serca może wiele powiedzieć o Twoim zdrowiu i potwierdzić brak przeciwwskazań medycznych do trenowania biegów długodystansowych. Biegacze bardziej zaawansowani mogą rozważyć badania wydolnościowe. Testy te, prowadzone przez doświadczonego trenera lub specjalistę od fizjologii wysiłku, pomagają zrozumieć, jak Twoje ciało reaguje na intensywny wysiłek. Pomiar parametrów takich jak VO2 max, tętno maksymalne czy progi intensywności pomoże dostosować plan treningowy do indywidualnych potrzeb. To cenne narzędzie, które pozwala zoptymalizować przygotowania do Półmaratonu, identyfikując obszary do poprawy i umożliwiając bardziej efektywne treningi.
- Dieta
- Jest to bardzo ważny element przygotowań do biegu. Odpowiednia dieta w połączeniu
z systematycznymi treningami to klucz do odpowiedniej dyspozycji w dniu 16. PKO Poznań Półmaratonu. Dobry posiłek przed wysiłkiem należy spożyć ok. 2 godziny przed treningiem. Unikajcie rzeczy ciężkostrawnych – mogą źle wpłynąć na Wasz organizm i znacznie pogorszyć Waszą dyspozycję podczas biegu. Zrezygnujcie z pszenicy, kukurydzy i ziemniaków, oraz z takich warzyw, jak brokuły, kapusta, kalafior i soczewica. Unikajcie również gazowanych napojów i kawy. Pamiętajcie również o sile węglowodanów – kluczowego paliwa energetycznego. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w Vademecum Maratończyka, który przygotował dla nas Marek Dudziński, wieloletni redaktor Runner’s World. - Masaż
- Klucz do regeneracji każdego biegacza po dużym wysiłku. Odpowiedni masaż mięśni zmniejszy ryzyko występowania kontuzji oraz pozwoli twojemu organizmowi na zasłużony wypoczynek. W strefie mety 16. PKO Poznań Półmaratonu na wszystkich uczestników czekać będzie kadra fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii pod dowodzeniem dr hab. Sławomira Marszałka. Wasze mięśnie są w bezpiecznych rękach!
- Pomoc medyczna
- Nad Twoim bezpieczeństwem podczas półmaratonu czuwa cały sztab ludzi. W trakcie biegów ulicznych dochodzi czasem do kontuzji lub innych zdarzeń medycznych. Jeśli zauważysz, że któryś z uczestników wymaga pomocy lub jest ona potrzebna Tobie, możesz zwrócić się do dowolnej osoby zabezpieczającej trasę. Pokonując kolejne kilometry napotkasz wolontariuszy, stewardów, policjantów i – co najważniejsze – medyków. Możesz liczyć na reakcję każdej z tych osób. Zwróć również uwagę na numer startowy. Przed biegiem wypełnij dla własnego bezpieczeństwa znajdujący się na jego odwrocie formularz. Wpisz do niego takie dane jak choroby, na które cierpisz, leki, które zażywasz oraz dane osób, które należy zawiadomić w razie konieczności.
- Woda
- Koniecznie zadbaj o odpowiednie nawodnienie przed wysiłkiem, w trakcie biegu oraz o uzupełnienie płynów po wysiłku. Na trasie 16. PKO Poznań Półmaratonu kubeczki z wodą znajdziecie na 4 punktach żywieniowych oraz mecie, gdzie będziecie mieli okazję zadbać o nawodnienie swojego organizmu. Poznańska kranówka od Aquanet S.A. to nieodłączny element naszego biegu.
Trasa
- Czas brutto/netto
- Startujesz z dalszej strefy startowej, więc musisz poczekać, aż zawodnicy z wcześniejszych stref wybiegną ze startu. Słyszałeś wystrzał, czas płynie a Ty nie przebiegłeś jeszcze linii startu. Co teraz? Nie martw się! Czas uzyskany w naszym biegu liczony jest na dwa sposoby – brutto i netto. Zasadnicza różnica między nimi jest taka, że czas netto liczony jest od momentu przekroczenia linii startu (gdzie odczytujemy Twój chip), a brutto od wystrzału. Pamiętaj, że do poprawnego pomiaru czasu niezbędne jest posiadanie prawidłowo założonego chipu! Oba rezultaty znajdziesz w wynikach z biegu, możesz śmiało chwalić się tym lepszym.
- Kibice
- Kibice to nieoceniona siła, która dodaje skrzydeł każdemu biegaczowi podczas zmagań na trasie biegu. Ich radosne okrzyki, klaskanie i doping sprawią, że każdy krok będzie łatwiejszy. Kolorowe transparenty, banery i pomysłowe hasła tworzą niepowtarzalną atmosferę, dodając energii do wysiłku biegaczy. Rodziny, przyjaciele, a nawet nieznajomi stają się chwilowo najważniejszymi sojusznikami, pomagając pokonać zmęczenie i wzmacniając Twoją determinację. Możesz zadbać o to, by wśród dopingujących znaleźli się także Twoi bliscy. Największego dopingu spodziewaj się na starcie, mecie oraz tworzonych na trasie strefach kibiców. Jeśli znajdziesz siłę, podziękuj kibicom za ich wsparcie, które sprawia, że 16. PKO Poznań Półmaraton staje się niezapomnianym przeżyciem.
- Meta
- Przetrwałeś/przetrwałaś podbieg na ul. Roosevelta? To znaczy, że zaraz miniesz rondo Kaponiera i wbiegniesz na teren MTP, gdzie czeka na Ciebie niebieska wykładzina, oklaski kibiców i euforia po przekroczeniu linii mety! Na mecie otrzymasz pamiątkowy medal, będziesz mógł napić się wody, izotniku lub piwa ;) Mimo wielkiego wysiłku, jaki włożyłeś/włożyłaś na trasie biegu, nie upadaj na ziemię tuż za linią mety. To może być niebezpieczne dla Ciebie, jak i kolejnych biegaczy, którzy tuż za Tobą kończą bieg. Pamiętaj, aby oddać swój chip pomiaru czasu do specjalnego pojemnika. Uzyskałeś/uzyskałaś swój nowy rekord życiowy? Nie zapomnij uderzyć w dzwon, który znajdziesz na Placu Marka!
- Oznaczenia na trasie
- Oznaczenia to ważny element na trasie biegu, pomagający utrzymać porządek i informować biegaczy o ważnych punktach na trasie. Biegnąc wypatruj co tysiąc metrów kolorowych flag z numerami kolejnych pokonanych przez Ciebie kilometrów. Kluczowe są punkty pomiaru czasu znajdujące się na 5,10,15 i 20 km. Nie omijaj leżącej na ziemi czarnej maty. W tym miejscu skanujemy Twój chip i zapisujemy pomiar Twojego czasu na punkcie kontrolnym. Brak międzyczasu na którymś z punktów kontrolnych, zgodnie z regulaminem odczytany będzie jako skrócenie trasy biegu i oznacza dyskwalifikację. Zawsze, kiedy będziesz się zastanawiać „ile jeszcze do tego punktu żywieniowego?” szukaj flagi z oznaczeniem: „200 m do punktu odżywiania”. Na trasie biegu znajdziesz również inne oznaczenie informujące np. o kierunku biegu czy toaletach.
- Pacemaker
- Masz swój wymarzony czas, w jakim chciałbyś ukończyć Półmaraton? Świetnie! W osiągnięciu tego celu pomoże Ci pacemaker – doświadczony biegacz, potrafiący utrzymać równe tempo na całej trasie. „Zająca” poznasz po specjalnych flagach. Spójrz na czas umieszczony na nich – masz do wyboru: 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:05 lub 2:10. Znajdź pacemakera z czasem, który odpowiada Tobie, ustaw się w jego pobliżu na starcie i trzymaj się go przez cały bieg. To pomoże Ci równomiernie rozłożyć siły na całej trasie.
- Punkty odżywiania
- Ważne miejsce na trasie Twojego biegu. To tutaj możesz uzupełnić energię i zadbać o nawodnienie swojego organizmu. Na trasie znajdziesz cztery punkty żywieniowe, które rozmieszczone są co około 5 km. Na wszystkich punktach nasi wolontariusze przygotują dla Ciebie wodę oraz czekoladę, dodatkowo na 10, 15 i 20 km dostępny będzie również napój izotoniczny. Dokładne lokalizację punktów odżywiania znajdziesz na mapie trasy.
- Savoir vivre
- Podczas Półmaratonu możesz mieć wokół siebie nawet 10 tysięcy osób. Dla każdej z nich udział w imprezie to wielkie przeżycie. Ważne, by nasza obecność w tej wielkiej grupie nie zakłóciła startu innym. Warto pamiętać o kilku zasadach kultury na starcie, trasie i mecie.
- Po pierwsze, ustaw się w odpowiedniej strefie startowej. Zmniejszysz ryzyko wpadnięcia na biegnących wolniej od Ciebie i nie zatarasujesz drogi szybszym.
- Na trasie nie rozpychaj się, nie zabiegaj drogi innym. Jeśli musisz nagle stanąć, zasygnalizuj to jakoś współbiegaczom.
- Odpluwając lub pozbywając się innych rzeczy z nosogardzieli, zwróć uwagę, czy ktoś za tobą nie biegnie. Kontakt z czyimiś wydzielinami nie należy do przyjemności.
- Nie rzucaj kubeczków, butelek, opakowań po żywności innym pod nogi. Bądź ostrożny/a zwłaszcza w pobliżu punktów żywieniowych. Celuj w ustawione przy punktach kontenery, a w ostateczności w krawędź jezdni i nie martw się – po biegu ekipa Półmaratonu posprząta poznańskie ulice!
- Zrób innym miejsce na mecie. Nie siadaj zaraz za nią, przejdź do przodu. Za Tobą mogą być kolejne osoby.
Z zasadami startowego savoir vivre’u zapoznasz się również oglądając film: Zachowanie na trasie.
- Start
- Na start Półmaratonu udaj się wejściem wschodnim przy ul. Roosevelta. W hali MTP zostaniesz poddany weryfikacji na podstawie swojego numeru startowego po której udasz się wyjściem dedykowanym Twojej strefie czasowej (ABC lub DEF) do strefy rozgrzewki. Wejście do stref jest możliwe do godz. 9.40. Wszystkie strefy czasowe oznaczone są odpowiednimi kolorami. Spójrz na swój numer startowy – powinieneś znaleźć na nim taki sam kolor, jak strefa, w której się ustawisz. Podczas 16. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowany jest start falowy, co oznacza, że grupy biegaczy z poszczególnych stref będą wypuszczane na trasę oddzielnie, w niewielkich odstępach czasowych. Najszybsi wystartują równo o 10.00, kolejne grupy chwilę później. Spikerzy zawodów poinformują Cię o starcie Twojej strefy.
- Toaleta
- To wydaje się oczywiste, ale wolimy przypomnieć: skorzystaj z toalety przed biegiem. Przy strefach startowych znajdziesz kabiny przenośne. Możesz również skorzystać z sanitariatów znajdujących się w hali MTP. Jeśli mimo to potrzeby dopadną Cię na trasie, nie martw się – przy każdym punkcie żywieniowym będą dostępne przenośne toalety. Po biegu również nie będziesz mieć problemu z odnalezieniem tego typu przybytków na Placu Marka.
Sprawy Organizacyjne
- Biuro zawodów
- Biuro Zawodów mieści się w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (ul. Spychalskiego 34 w Poznaniu) w pokojach: 201, 202, 203, 204 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. W dniach 12-13 kwietnia 2024r. Biuro Zawodów przeniesie swoją siedzibę na: Międzynarodowe Targi Poznańskie do hali nr 3. W dniu Półmaratonu, tj.14 kwietnia 2024 r., Biuro Zawodów będzie zamknięte. Kontakt: tel. +48 61 835 79 17, e-mail: info@halfmarathon.poznan.pl.
- Informacje / newsy
- Wszystkie najnowsze komunikaty oraz informacje możecie znaleźć na naszej stronie oraz profilach social media: Facebook oraz Instagram. Wszystkich niezbędnych informacji możecie szukać na naszej stronie w zakładce „Strefa zawodnika”.
- Karta startowa
- Karta startowa będzie potrzebna do odebrania pakietu startowego. Możesz pobrać ją od dnia 4 kwietnia 2024r. od godz. 11.00 na indywidualnym profilu zawodnika.
- Numer startowy
- Swój numer startowy otrzymasz razem z pakietem startowym. Pamiętaj, aby umieścić go na przodzie koszulki w widocznym miejscu (np. na brzuchu). Agrafki do przymocowania numeru dorzucimy do twojej półmaratońskiej torby. Na swoim numerze znajdziesz m. in. oznaczenie swojej strefy startowej, kategorię wiekową oraz talon na piwo na mecie! Na odwrocie numeru dla twojego bezpieczeństwa wypełnij formularz kontaktowy i podaj dane do jednej ze swoich najbliższych osób, z którą skontaktujemy się w razie twoich problemów zdrowotnych podczas naszej imprezy. Ważne, aby uzupełnić wszystkie rubryki zawarte w formularzu: telefon kontaktowy, adres, aktualne choroby, choroby układu krążenia, choroby przewlekłe oraz przyjmowane leki.
- Pakiet
- Pakiet startowy odbierzesz w dniach 12 – 13 kwietnia na terenie MTP w Hali nr 3 przy ul. Głogowskiej 14 w godzinach 10.00 – 20.00. Aby odebrać pakiet musisz pamiętać o zabraniu karty startowej lub dokumentu tożsamości. Jeśli nie możesz osobiście odebrać pakietu startowego, możesz przekazać kartę startową (ksero/skan) lub dowód (ksero/skan) osobie, która odbierze pakiet za Ciebie. Odbiór pakietów startowych w dniu biegu (14.04.2024) będzie niemożliwy.
- Regulamin
- Regulamin imprezy możesz znaleźć w zakładce „strefa zawodnika”. Znajdziesz w nim wszystkie obowiązujące zasady oraz postanowienia. Zapisując się na bieg zaakceptowałeś/łaś regulamin.
- Zaznacz zgodę
- Jeśli chcesz, aby twoja pozycja na trasie oraz wynik końcowy był widoczny dla innych biegaczy, rodziny lub znajomych koniecznie pamiętaj na nam wyrażeniu zgody na ich publikację. Ta sama kwestia dotyczy również publikacji wizerunku (utrwalonego na zdjęciach oraz filmach). Numer startowy uczestników, którzy nie wyrazili zgody na publikację wizerunku, będzie oznaczony kolorem czerwonym. Zdjęcie uczestnika z czerwonym numerem startowym nie będzie brane pod uwagę podczas umieszczania oficjalnej fotorelacji z biegu. Pamiętaj, że zgody możesz zmienić w dowolnej chwili na swoim profilu biegacza.
Przed biegiem
- Chip
- Aby cieszyć się swoim półmaratońskim rezultatem w oficjalnych wynikach, pamiętaj o odpowiednim założeniu chipa mierzącego Twój czas. Nie chowaj go w kieszeniach lub skarpetkach – przewiąż go przez sznurowadła, aby mieć gwarancję, że dotrwa z Tobą do końca biegu i zadziała na mecie. Po biegu pamiętaj o zwróceniu chipa do przygotowanych pojemników na mecie.Dowiedz się więcej – Montaż chipa i numeru startowego
- Depozyt
- Miejsce, w którym zostawisz swoją torbę/plecak. W depozycie Twoje przedmioty są bezpieczne i nie będziesz musiał sobie nimi zawracać głowy w trakcie biegu. W pakiecie startowym znajdziesz naklejkę z numerem na bagaż do depozytu/szatni oraz worek. Skorzystaj z nich przed biegiem i ruszaj na trasę ze spokojną głową! Depozyt znajdziesz w hali 3a, prowadzącej na start biegu.
- Pogoda
- Jeśli szukasz tutaj odpowiedzi na pytanie, jaka będzie pogoda w dniu półmaratonu, to niestety musimy Cię odesłać do serwisów meteo. Możemy jednak podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę w przygotowaniu ubioru na bieg. Pamiętaj, aby być gotowym na każde warunki. Przygotuj ubrania dobrze oddychające i odprowadzające pot. Na wypadek deszczowej i nieprzyjemnej aury zaopatrz się w odzież termoaktywną oraz wiatroodporną i wodoodporną kurtkę. Przygotuj kilka warstw ubrań, a niepotrzebne ubrania pozostaw w depozycie. Zadbaj o porządną rozgrzewkę, aby Wasze mięsnie były gotowe na nadchodzący bieg.
- Strefa startowa
- Tu zaczyna się Twój udział w półmaratonie. Podczas zapisów nie bez przyczyny wybieraliście swój czas, w jakim planujecie pokonać nasz bieg. Strefy startowe odpowiadają tym czasom i pozwalają zachować porządek i organizację tak, żeby start dla każdego z Was był bezproblemowy i przyjemny. Są one ustawione w kolejności od Elity biegu do najwolniejszych czasów. Pamiętajcie, żeby koniecznie ustawiać się w swojej strefie. Bez obaw, twój czas netto liczony jest od momentu przekroczenia linii startu.
Po biegu
- Bufet na mecie
- Każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety przejdzie do strefy z bufetem! Znajdziesz tam wodę, izotonik, czekoladę oraz owoce. Częstuj się śmiało!
- Folia
- Charakterystyczna złoto-srebrna folia będzie rozdawana dla każdego biegacza w strefie mety. Opóźnia ona wychładzanie się organizmu. W przypadku niekorzystnej pogody ważne jest, aby nie doprowadzić do szybkiego wyziębienia całego ciała. Dlatego warto okryć się folią NCR i przejść bezpiecznie do Hali MTP.
- Medal
- Każdy uczestnik lub uczestniczka, którzy przebiegli trasę półmaratonu w ustalonym limicie 3 godzin oraz przekroczyli linię mety otrzymują medal. Odebranie medalu to ostatni przystanek w strefie mety. Po odebraniu medalu opuść strefę mety i pędź do swoich najbliższych! Przypominamy także o możliwości grawerowania medalu, która będzie dostępna dla wszystkich zawodników na Hali 3a MTP (koszt wykonania graweru na medalu – 25zł).
- Prysznic
- Po biegu półmaratońskim dostępność pryszniców jest nieodzownym elementem dla wygodnego i komfortowego zakończenia Waszego wysiłku fizycznego. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was po biegu czeka długi powrót do domu, dlatego każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z natrysków zlokalizowanych w Hali 3a MTP. Będą one dostępne dla Was do godziny 14:00.
- Wyniki
- Nieoficjalne wyniki z biegu zostaną zamieszczone bezpośrednio po biegu na naszej stronie: https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/wyniki/. Na wyniki oficjalne trzeba będzie poczekać kilka chwil dłużej. Zostaną one zamieszczone po uzyskaniu ostatecznego protokołu z badań antydopingowych. Jeśli chcesz, by twoje nazwisko było uwzględnione w oficjalnych wynikach, koniecznie pamiętaj o zaznaczeniu zgody w profilu biegacza.
- Zdjęcia
- Nasza ekipa fotografów będzie Was fotografować na stracie, trasie oraz mecie. Fotorelacje znajdą się na naszym Facebook’u w dniu biegu. Jeśli chcesz by twój wizerunek został zamieszczony w oficjalnej fotorelacji pamiętaj, aby zaznaczyć zgodę! Numer startowy uczestników, którzy nie wyrazili zgody na publikację wizerunku, będzie oznaczony kolorem czerwonym. Zdjęcie uczestnika z czerwonym numerem startowym nie będzie brane pod uwagę podczas umieszczania oficjalnej fotorelacji z biegu. Pamiętaj, że zgody możesz zmienić w dowolnej chwili na swoim profilu biegacza.
Po poznańsku
- Bana
- Jeśli nie mieszkasz w Poznaniu, możesz przyjechać na Półmaraton baną. Nasi partnerzy: Koleje Wielkopolskie, Polregio oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna w dniu półmaratonu traktują Twój numer startowy jak bilet. To znaczy, że nie musisz wydawać bejmów na przejazd. Ważna informacja: promocja wyżej wymienionych przewoźników dotyczy tylko stacji położonych na terenie Województwa Wielkopolskiego. Jeśli podróżujesz spoza Wielkopolski, musisz mieć bilet na ten odcinek podróży, który nie leży w granicach Województwa Wielkopolskiego. Pamiętaj również, by mieć przy sobie dowód tożsamości.
- Bejmy
- Warto mieć trochę bejmów, jeśli nie w kiejdzie, to przynajmniej na koncie. Przydają się do opłacenia startu (to już macie zrobione), a jeśli zapomnieliście zamówić grawerowanie medalu lub spóźniliście się z zamówieniem koszulki, to za odpowiednią opłatą będziecie mogli to zrobić w naszym miasteczku biegowym.
PS. Pozdrawiamy biegaczki i biegaczy z Krakowa. Znana legenda wiąże wynalezienie drutu miedzianego z rywalizacją reprezentantów naszych miast o 1 grosz. Zarówno Poznaniacy jak i Krakowianie słyną bowiem z oszczędzania bejmów. - Bimba
- Na bimbę też nie potrzebujesz bejmów. Warunek: musisz mieć przy sobie numer startowy oraz dowód tożsamości. Od 12 do 14 kwietnia jeździsz w strefach A+B+C za darmo i to nie tylko bimbą, ale nawet autobusem. Info dla przyjezdnych: bimby w Poznaniu mają kolor zielony.
- Koziołki
- Symbol Poznania. Rezydują na wieży ratuszowej, do której najbliżej będziesz mieć na 18.
kilometrze. Nie musisz zbaczać z trasy, by je zobaczyć. Zadbamy o to, żeby Tyrek i Pyrek pojawili się na mecie Półmaratonu.
- Na szagę
- Generalnie nie polecamy takiego sposobu pokonywania trasy. Bieganie na szagę, może skończyć się dyskwalifikacją, a już szczególnie wtedy, kiedy ominiesz punkt kontrolny, na którym mierzymy czas. Zamiast biegania na szagę możemy polecić szagówki, które w diecie biegacza dostarczą tak poszukiwanych i cennych węglowodanów.
- Szkiety
- Również: szkity. Możesz również spotkać się z określeniem: giry. Cóż, trzeba nimi szybko
przebierać, jak się chce mieć dobry czas na mecie. A jeśli cię złapie skurcz w szkietę, skorzystaj na mecie z masażu.