W piątek 12 kwietnia swoje podwoje nie tylko przed biegaczami i biegaczkami otworzy w pawilonie nr 3 MTP Poznań Run Expo. Wiosenna odsłona tych targów towarzyszy cieszącej się w Poznaniu dużą popularnością imprezie biegowej, jaką jest 16. PKO Poznań Półmaraton.
Poznań Run Expo potrwa do niedzieli 14 kwietnia. W piątek i sobotę wystawę można odwiedzać w godz. 10.00-20.00, a w niedzielę 10.00-15.00. Podczas trzydniowego święta sportu, które odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, goście Poznań Run Expo mogą wziąć udział w atrakcjach, przygotowanych we współpracy z klubami sportowymi, stowarzyszeniami i firmami. Większość z nich zaplanowano na sobotę i niedzielę. To idealna okazja, by spędzić sportowy weekend w rodzinnym gronie. Wśród wydarzeń czeka m.in. nauka podstaw wspinaczki dla dzieci i dorosłych, nauka szermierki pod okiem doświadczonych instruktorów, pokazowe mecze i nauka podstaw pickleballa, czyli coraz popularniejszej dyscypliny, łączącej cechy tenisa, badmintona i tenisa stołowego, zapewniającej rozrywkę i ruch dla całych rodzin. Kolejną dyscypliną godną odkrycia będzie tęż lacrosse. W sobotę, 13 kwietnia tradycyjnie nie zabraknie także biegów dziecięcych organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.
Poznań Run Expo to nie tylko miejsce wymiany doświadczeń sportowych, ale również platforma integrująca społeczność sportową, promująca aktywny styl życia. Niezwykle ważną częścią pozostaje ekspozycja obuwia, odzieży sportowej, suplementów oraz gadżetów.
Wszystkich, którzy odwiedzą targi Poznań Run Expo, możemy również zaprosić po sąsiedzku na Wojskową niedzielę na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej.
Z okazji 25. rocznicy przystąpienia Polski do NATO w niedzielę 14 kwietnia na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wystawa sprzętu wojskowego.
Wydarzenie odbywać się będzie w przeddzień Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON.
Wystawę statyczną będzie tworzył sprzęt wojskowy i uzbrojenie na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego. To jedyna taka okazja, aby zobaczyć czołgi, karabiny i wyrzutnie rakiet oraz najnowocześniejsze uzbrojenie, z którego na co dzień korzystają jednostki specjalne. W programie także pokazy umundurowania i wyszkolenia wojskowego oraz edukacja. Każdy chętny będzie mógł skosztować żołnierskiej grochówki.
W Poznaniu pojawi się m.in. czołg model Abrams, moździerz samobieżny Rak, samochód rozpoznawczy Żmija, czy terminal satelitarny SHF szczebla taktycznego.
Będzie też sprzęt Dowództwa Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni: Merkury 2.0 czyli komunikator, który ma zapewnić bezpieczną wymianę informacji pomiędzy żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej, urządzenie zagłuszające „MRUK”, szyfrator RIFF, a także prototypy Net-BOX’ów, których zadaniem jest zapewnienie dostępu do systemów teleinformatycznych resortu obrony narodowej.
Wydarzenie będzie stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. Pokazy będę wstępem do Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, który odbędzie się na terenie MTP w dniach 15-16.04. Oba wydarzenia współorganizują Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Grupa MTP.
INSECON to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości z zakresu aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali światowej sławy eksperci i praktycy, którzy podczas wykładów i dyskusji zdefiniują nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym. Wśród prelegentów swoją wiedzą dzielić się będą m.in.: Mirosław Maj – prezes fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń; Robert Kośla – Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w globalnym zespole Security Service Line Microsoft; Adam Haertle – Reaktor Naczelny – ZaufanaTrzeciaStrona.pl; Adam Lange – Head of Active Threat Monitoring Standard Chartered Bank; gen. dyw. Karol Molenda – Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.