Poznańska kranówka – pij na zdrowie!

Zarówno na punktach odżywiania jak i na mecie biegacze będą mogli zaspokoić swoje pragnienie wodą pobieraną bezpośrednio z linii wodociągowych firmy Aquanet SA. To zdrowe i proekologiczne rozwiązanie podczas poznańskiego Półmaratonu i Maratonu w Poznaniu trwa już od 5 lat!

Bez zbędnych butelek, plastiku i szkła

Powodów dla których picie wody z kranu, również podczas dużych imprez sportowych jest wiele! Poznańska kranówka zawiera w sobie bogate i cenne dla organizmu człowieka pierwiastki. W jej składzie znajdziemy m. in. wapń i magnez. Dodatkowo biegacze otrzymają ją w biodegradowalnych tekturowych kubkach – wszystko po to, by zadbać o środowisko.

W 13. PKO Poznań Półmaratonie może wystartować nawet 10 500 uczestników. Jako Organizatorzy nie wyobrażamy sobie ilu plastikowych lub nawet szklanych butelek musielibyśmy użyć, by zaopatrzyć każdego biegacza w odpowiednią ilość wody podczas naszej imprezy – komentuje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Półmaratonu. Ponadto to również dużo droższe i zdecydowanie nieekologiczne rozwiązanie, na które nie możemy sobie pozwolić – dodaje.

Wiemy co piją biegacze

Firma Aquanet SA do badań jakości wody wykorzystuje najnowsze technologie, które dają gwarancję na to, że poznańska kranówka jest zdrowa i czysta. Skąd to wiemy? Wartą zapoznać się jakiemu procesowi jest poddawana woda nim ją spożyjemy.

Warto także dodać, że Aquanet SA zalicza się do głównych firm z branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce. To największa w Wielkopolsce firma zajmująca się poborem, uzdatnianiem i dostarczaniem wody pitnej, odbiorem i oczyszczaniem ścieków, a także świadczeniem usług z zakresu branży wodno-ściekowej.

motywator aquanet