Pobiegnij dla Filipa i Alberta!

Podczas 11. PKO Poznań Półmaratonu w Poznaniu, w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Filipa i Alberta. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Filipa i Alberta” i dotrzeć z nią do mety.

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć wszyscy uczestnicy 11. PKO Poznań Półmaraton w Poznaniu, odbywającego się w niedzielę 15 kwietnia 2018 r.
8-letni Filipek choruje m.in. ma zespół Dandy-Walkera, wodogłowie i padaczkę. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu specjalistyczny sprzęt i rehabilitacja. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

20-letni Albert, w październiku ubiegłego roku, został pobity i przejechany przez samochód. Jest w ciężkim stanie w śpiączce i wymaga specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Albert jest podopiecznym Fundacji BREAD OF LIFE.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Filipa i Alberta” będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów.

PKO Bank Polski od 2013 r. realizuje autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od początku powstania programu, Fundacja wsparła 377. beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W sumie 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. 4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się 15 września 2018 roku.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem

Akcja Biegajmy Razem