Browar Fortuna uprzyjemni bieg od początku do końca

Piwo Grodziskie White Ipa wzorowane na zagranicznych piwnych trunkach powstało z myślą o wymagających podniebieniach!

Tak oto ma w sobie aromat tropikalno-cytrusowy a jednocześnie nutę herbaty i bergamotki. Być może brzmi skomplikowanie, ale wszyscy uczestnicy 11. PKO Poznań Półmaratonu będą mieli okazję zasmakować specjalności Browaru Fortuna już nawet przed startem, gdyż każdy uczestnik otrzyma butelkę Grodziskiej White Ipa w pakiecie.

Nie zapomnieliśmy o biegaczach również w kontekście finiszu biegu! Na mecie na biegaczy czekać będzie idealna recepta na dopełnienie niedoboru elektrolitów. Wybierając jedno z dwóch rodzajów piwa: Miłosław Pilzner oraz Fortuna Czarne każdy z uczestników półmaratonu będzie mógł skosztować wielkopolskich specjalności od naszego Sponsora Browaru Fortuna, który dostarczy niewyobrażalną ilość litrów tego chmielowego napoju.

Miłosław Pilzner, który swój odmienny smak i aromat zawdzięcza otwartej fermentacji oraz użytym do jego produkcji odmianom chmielu. Takiego samego chmielu używają tzw. browary „rzemieślnicze”, które produkują „złoty nektar” dla mniejszych grup konsumentów, poszukujących odmiany w świecie piwa.

Miłosław Pilzner otrzymał złoty medal na Konsumenckim Konkursie Piw w ramach Chmielaków Krasnostawskich 2015, w kategorii piw jasnych w stylu Pils o zwartości ekstraktu 11,1° – 12,9° plato, w której startowało aż 47 piw!

Fortuna Czarne, czyli piwo dolnej fermentacji, ciemne, słodowe, które fermentuje w niskich temperaturach w tradycyjnych otwartych kadziach oraz długo leżakuje. W skład jego receptury wchodzi słód karmelowy, palony w browarze Miłosław, oraz wyciąg z orzeszków drzewa kola. Niezwykły smak tego piwa jest połączeniem delikatnie gorzkiego, palonego słodu zrównoważonego dawką zaskakującej słodyczy. Na podniebieniu praktycznie nie wyczuwa się alkoholu. Fortuna Czarne ma właściwości orzeźwiające, a przy tym może być pite jako piwo deserowe.

Fortuna Czarne zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Fortuna Czarne od lat stanowi element tożsamości społeczności lokalnej i należeć do dziedzictwa kulturowego regionu, z którego pochodzi.

piwa Fortuna