Dojazd do lotniska Ławica

Lotnisko Ławica znajduje się stosunkowo daleko od trasy półmaratonu, jednak osoby dojeżdżające ze wschodnich i południowych dzielnic Poznania powinny założyć odpowiednio dłuższy czas na dojazd, po to, aby ominąć dzielnice, przez które przebiega trasa.

W przypadku dojazdu autostradą sugerujemy skorzystanie ze zjazdu Poznań Zachód na drogę ekspresową S11, a następnie na zjeździe Poznań Ławica – w kierunku lotniska.

Dojazd do Dworca Głównego PKP i Dworca PKS

Dojazd do Dworca Głównego PKP i Dworca PKS będzie utrudniony, gdyż obiekty te są „otoczone” trasą biegu.

Do mniej więcej godziny 10:00 zalecamy dojazd przez ulice: Libelta, Kościuszki i Matyi, natomiast po godzinie 10:00 – przez ulice Przybyszewskiego, Wyspiańskiego i Głogowską.

Niezależnie od kierunku przyjazdu, prosimy o wyjazd/wyjście z dużym wyprzedzeniem. Prosimy pamiętać, że kiedy na danym segmencie trasy pojawią się pierwsi zawodnicy, to „śluzy”, jeśli w ogóle będą otwierane, to bardzo rzadko i jedynie na krótko.

Dojazd do miasta z autostrady A2

Jeśli będziesz jechać do Poznania autostradą A2, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie zjechanie z autostrady na węźle Poznań-Krzesiny lub Poznań Zachód, chyba że cel Twojej podróży znajduje się blisko zjazdów Poznań-Luboń lub Poznań-Komorniki.

Zjazd Poznań-Komorniki znajduje się co prawda dość daleko od trasy biegu, ale korzystając ze zjazdu Poznań Zachód łatwiej będzie Ci objechać okolice trasy półmaratonu.